Washer-Dryer Samsung WD11TA046BX
Out of stock
SKU:
40303SAM0011
Brand: Samsung
14
People watching this product now!
Description
Dimensions: Width: 60cm Depth: 65cm Height: 85cm
Power consumption: 10A
Specifications
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Color | stainless |
| Warranty | 1 year warranty |
| Country Of Manufacture | China |
| Control | digital control |
| Design | stand alone |
| Load Type | front load |
| Washer Capacity | 11 kg washer capacity |
| Dryer Capacity | 7 kg dryer capacity |
| RPM | 1400 rpm |


Steam Oven
Refrigerator
Standard Safe



